wtorek, 19 sierpnia 2014

DESIGN FOOD - Zapraszamy na warsztaty !!!

Serdecznie Zapraszamy na warsztaty Design Food, które odbędą się w ramach wydarzenia kulturalnego Wschód Kultury/Inny Wymiar. Jedzenie może być traktowane jako produkt, który należy zaprojektować, aby nadać mu cechy nie tylko jadalności, ale też ergonomiczności czy funkcjonalności. W ramach Design Food odbędą się warsztaty kulinarne i kulinarny pokaz, w których zasadniczym elementem będą odwołania do kuchni regionalnej oraz pokazanie jej w nowoczesnej odsłonie z zachowaniem jej walorów smakowych. Wykorzystane zostaną również różne możliwości użycia lokalnych składników bardziej wykwintny sposób w kuchni codziennej oraz tej restauracyjnej.

Do udziału w warsztatach szczególnie zapraszamy osoby zajmujące się prowadzeniem blogów kulinarnych, vlogów kulinarnych, gotujące zawodowo, związane z upowszechnianiem kulinariów jako elementu kultury regionalnej i/lub produktu turystycznego, powiązane z branżą kreatywną, w której kulinaria mogą stanowić źródło twórczej inspiracji, a także tych, którzy chcą podnieść swoje umiejętności kulinarne.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny!
Warsztaty kulinarne „Ukraińskie śniadanie” - prowadzenie: Aniela Redelbach - 30.08, godz. 10:00–12:00 (obowiązują zapisy)
Aniela Redelbach to pochodząca z Ukrainy pasjonatka gotowania, autorka książki kulinarnej „Ukraina Smaków", finalistka ukraińskiej edycji programu kulinarnego Hell’s Kitchen
i zwyciężczyni warsztatów kulinarnych Adama Chrząstowskiego w programie Kuchnia +. Podczas prowadzonych przez nią warsztatów uczestnicy odkryją nieznane, artystyczne i nowoczesne podejście do tradycyjnych potraw kuchni ukraińskiej.
Liczba uczestników – 15 osób.

Warsztaty Kulinarne „Kuchnia molekularna” - prowadzenie: Roberta Harna - 30.08, godz. 13:00–16:00 (obowiązują zapisy)
W ramach warsztatów można będzie dogłębnie zapoznać się z tajnikami kuchni molekularnej, której celem jest osiągniecie idealnego, czystego i doskonałego smaku potraw, oczywiście przy inspirowaniu się kuchnią lokalną oraz ukraińską. Warsztaty poprowadzi Roberta Harna, doświadczony kucharz Akademii Molekularnej Jeana Bosa – pierwszej w Polsce tego typu szkoły prowadzonej przez światowej sławy szefa kuchni, wyróżnionego w 2006 roku medalem Najlepszy kucharz świata.
Liczba uczestników – 15 osób.

Pokaz kuchni molekularnej - 30.08, godz. 16:30 – 18:00, wstęp wolny
Kulminacyjny punkt projektu Food Design  - pokaz kuchni molekularnej, inspirowanej kuchnią regionu, przygotowany przez Akademię Molekularną.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.
Warsztaty odbędą  się w kawiarni FAMA ul. Legionowa 5.
Ważne! Jedna osoba może wziąć udział w jednych warsztatach!
Zgłoszenia uczestnictwa w warsztatach przyjmujemy do 28 sierpnia do godz. 15:00 pod numerem telefonu +48 85 746 13 14 lub drogą mailową na adres: g.jaroniewski@bok.bialystok.pl

Organizatorzy:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury, Miasto Białystok, Miasto Lublin, Miasto Rzeszów
Koordynator: Białostocki Ośrodek Kultury

2 komentarze:

  1. aż mnie ścisnęło, że 30 będę już poza Białymstokiem :(

    OdpowiedzUsuń
  2. mail wysłany!! z ogromną chęcią odwiedzę dla nich ponownie Białystok :D

    OdpowiedzUsuń